Utorak, Svibanj 24, 2022

plinJeste li znali? Zemni plin je lakši od zraka

U stabilnoj plinskoj instalaciji nalazi se pod tlakom uglavnom zemni plin koji je lakši od zraka i prilikom nekontroliranog izlaženja odlazi u gornje dijelove prostorija. Plin propan - butan koji se nalazi u bocama teži je od zraka, te u slučaju ispuštanja ispunjava prostore od poda prema vrhu.

Gradsko vatrogasno natjecanje

U organizaciji VZG-a Jastrebarsko ove Subote 31.08.2013. g održano je gradsko vatrogasno natjecanje VZG- a Jastrebarsko.

Natjecanje je održano na igralištu OŠ škole Ljubo Babić Jastrebarsko , a domaćin je bio DVD Jastrebarsko.

Nastupilo ukupno 30 natjecateljskoh odjeljenja u 7 kategorija.

Prvo tri plasirana odjeljenja u kategoriji podmladka i mladeži stekla je pravo nastupa na Županijskom vatrogasnom natjecanju koje će se održat 07. Rujna 2013. g u Božjakovini ( općina Brckovljani).

DVD Cvetković je nastupio sa  5 ekipa i to:

• Podmladak muški
  • Mladež muška
  • Mladež ženska
  • VMŠ žene A
  • VMŠ muški A

Na natjecanju su postignuti sljedeći rezultati :

Podmladak muški  6. mjesto od ukupno 8 ekipa

Mladež muška 1. mjesto od 2 ekipe ( Pehar i plasiranje na županijsko natjecanje )

Mladež ženska 2. mjesto od 3 ekipe ( Pehar i plasiranje na županijsko natjecanje)

VMŠ žene A 3. mjesto od 4 ekipe ( Revijalno natjecanje)

VMŠ muški A 6. mjesto od 8 ekipa ( Revijalno natjecanje )